04.03.2024

OWoR, czyli Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie – relacja z etapu okręgowego

rodzina wielopokoleniowa

6 marca  br. w krakowskim Ośrodku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się 8. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Głównym celem konkursu jest stworzenie olimpijczykom – uczniom szkół ponadpodstawowych obszaru do refleksji nad wartościami w życiu człowieka. Tematyka olimpiady stymuluje rozwój kompetencji społecznych i budowanie satysfakcjonujących relacji międzyludzkich, które pozytywnie wpływają na harmonijne funkcjonowanie rodziny.

Podczas konkursu rywalizowały 4 zespoły z małopolskich szkół ponadpodstawowych, które przedstawiły prezentacje lub filmy poruszające tematykę rodzinną, drużyny odpowiedziały także na trzy pytania.

Zwycięski zespół: Natalia Sielska i Julia Syrytczyk z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie wraz z nauczycielem-opiekunem, s. Marią Stańczyk udadzą się w kwietniu na finał olimpiady do Olsztyna na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Zwycięzcom gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów i merytorycznej satysfakcji z udziału w Olimpiadzie.

Małgorzata Dutka-Mucha, wicedyrektor Ośrodka Krakowskiego Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i komisja w składzie: Antonina Świeży, nauczyciel doradca metodyczny ds. wdż., Joanna Wołoszyn, nauczyciel doradca metodyczny ds. wdż., Maria Fortuna-Sudor, dziennikarz „Niedzieli”,Teresa Król, konsultant ds. wdż, wykładowca KIRE, autorka podręczników i programów wdż, uczniowie-olimpijczycy z małopolskich szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Uczestnicy i organizatorzy Olimpiady