19.03.2020

Platforma edukacyjna MERIDIAN – inspirujące narzędzie dla nauczycieli i uczniów do edukacji domowej

W związku z obecną sytuacją w szkołach wydawnictwo Meridian udostępniło nauczycielom oraz uczniom wszystkie zasoby multimedialne bezpłatnie do końca roku szkolnego. Platforma ma wesprzeć edukację domową i zdalną w całej Polsce.

W zasobach edukacyjnych platformy Meridian możemy znaleźć ciekawe i interaktywne narzędzia do pracy domowej. Znajduje się tam ponad 75 interaktywnych map do GEOGRAFII, BIOLOGII, PRZYRODY, HISTORII i WOSu. Dzięki nim możemy wspomóc samodzielną naukę naszych uczniów zarówno na etapie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Oprócz map odnoszących się szczegółowo do wielu zagadnień, znajdują się tam filmy tematyczne oraz materiały graficzne obrazujące omawiane treści. Do każdej mapy dołączone są ćwiczenia dające uczniowi możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Treści umieszczone na platformie są zgodne z podstawą programową. Dostępne narzędzia służą do analizy zjawisk i procesów, rozwiązywania problemów a także rozwijają myślenie krytyczne.

W obecnej chwili zachęcamy do skorzystania z sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli geografii. Działać będziemy na platformie Ośrodka w Tarnowie, na której możemy dzielić się swoimi pomysłami w zakresie realizacji edukacji zdalnej. Zapraszamy do zapisów.

O kolejnych propozycjach wsparcia będziemy informować na bieżąco.