Podstawy prawa oświatowego dla nauczycieli – seminarium

prawo oświatowe, szkolenie, nauczyciele, akty prawne, prawo, MCDN Ośrodek w Krakowie

24 maja br. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie zaprasza na szkolenie z zakresu prawa oświatowego dla nauczycieli. Szkolenie będzie miało formę seminarium online, podczas którego przedstawione zostaną aktualne przepisy.

Prawo oświatowe to gałąź prawa regulująca kwestie związane z systemem edukacyjnym, w tym organizacją szkół, zatrudnianiem nauczycieli, programami nauczania oraz finansowaniem edukacji. Prawo oświatowe reguluje również prawa i obowiązki uczniów, rodziców oraz placówek oświatowych. Podczas szkolenia dokonany zostanie przegląd najważniejszych aktów prawnych oraz wynikających z nich obowiązków, zadań i zakres odpowiedzialności nauczycieli.

Szkolenie jest szczególnie dedykowane osobom przygotowującym się do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego lub do postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych pragnących poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny.

Seminarium poprowadzi ekspert prawa oświatowego Izabela Suckiel, która jest edukatorem w programach ogólnopolskich oraz wykładowcą na studiach podyplomowych i kursach kwalifikacyjnych. Jednocześnie jest autorką ponad 30 programów grantowych dla dyrektorów i nauczycieli oraz materiałów edukacyjnych. Podczas dyskusji Prowadząca odpowie również na pytania uczestników.

Program seminarium wraz z możliwością zapisu: Podstawy prawa oświatowego dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy!