Polonistyczny przekładaniec dla polonistów i nie tylko … — konferencja

grafika promująca wydarzenie

Tworzymy przestrzeń, w której spotkają się nauczyciele języka polskiego, geografii, języków obcych oraz wszyscy zainteresowani innowacyjnymi i kreatywnymi działaniami oraz promowaniem ciekawych rozwiązań dydaktycznych.

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie edukacyjne – konferencję online „Z szuflady Wisławy Szymborskiej. Polonistyczny przekładaniec”, która odbędzie się 10 stycznia 2024 r.

Podczas konferencji przedstawimy następujące zagadnienia:

• Czy dzieci lubią poezję? –  analiza i dyskusja na temat metod, które sprzyjają zainteresowaniu uczniów poezją.
  • Humanistyczne ujęcia na lekcjach geografii – wyzwanie dla nauczycieli geografii, poszukiwanie nowatorskich form przekazywania wiedzy.
  • Przypadki Wisławy Szymborskiej – polonistyczny projekt edukacyjny w szkole podstawowej.
  • Kreatywna praca z poezją na lekcjach języków obcych – eksploracja metod zachęcających do twórczego podejścia do poezji w różnych językach.

Pragniemy, aby ten dzień stał się inspirującym czasem wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie dydaktyki. Konferencja stanowić będzie także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z nauczycielami – praktykami i pasjonatami, z którymi będziemy mogli dzielić się wiedzą i wspólnie rozwijać nasze umiejętności pedagogiczne.

Szczegółowy program konferencji wraz z możliwością zapisów

Serdecznie zapraszamy!