Poszukiwacze sensu — edycja projektu 2024

Grafika promująca grupy wsparcia poszukiwacze sensu

Profesjonalny, a zarazem skuteczny monitoring kondycji psychicznej młodzieży to nie tylko możliwość poszerzenia pola profilaktycznego przeciwdziałającego kryzysom egzystencjalnym, ale także inwestycja w przyszłość zdrowego społeczeństwa.

Dlatego już w marcu br. gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu młodzieżowych grup wsparcia pod auspicjami Krakowskiego Instytutu Logoterapii dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Krakowa pn. „Poszukiwacze sensu”.

Warto wiedzieć, że badania kondycji psychicznej młodzieży w roku 2023 na grupie 11 tys. uczniów z Małopolski pokazały niepokojącą skalę objawów depresji, uzależnienia od Internetu czy zachowań autodestrukcyjnych.

Tym bardziej zachęcamy Państwa do włączenia się w projekt poprzez organizację grup młodzieżowych w Państwa szkołach.
„Poszukiwacze sensu” to:

• grupy o charakterze otwartym, są bezpłatne i każdy uczeń może do nich dołączyć;
  • spotykają się na terenie szkoły, po zajęciach lekcyjnych uczniów;
  • spotkanie trwa 60-90 minut, odbywa się raz w tygodniu przez okres jednego semestru lub roku szkolnego;
  • prowadzącymi są przeszkoleni studenci pedagogiki/psychologii od III roku studiów oraz osoby po studiach;
  • grupy realizują program „Drogowskazy do Sensu” opracowany przez Krakowski Instytut Logoterapii.

Szkoły Ponadpodstawowe, które są chętne do uruchomienia takich grup wsparcia, są proszone o wypełnienie formularza: https://forms.gle/bDrn9R6C411ZHusU9