Pozwólmy uczniom zdziwić się światem

W jaki sposób najbliższe otoczenie ucznia może wspomagać proces dydaktyczny? Gdzie najlepiej uczyć o przyrodzie? Jak placówka kultury może stać się edukacyjnym laboratorium? Jak niewiele dzieli biblioteczny katalog od uczniowskiej aktywności podczas zajęć pozaszkolnych?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas konferencji „Pozwólmy uczniom zdziwić się światem. Zasoby kulturowe w edukacji” organizowanej 8 grudnia przez Ośrodek w Nowym Sączu dla wszystkich zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców.

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o sposobach wykorzystania szeroko pojmowanych zasobów kulturowych jako ważnego atutu szkoły i nauczycieli, pomagających uczniom w sposób bardziej dojrzały i uporządkowany rozumieć świat. Swój punkt widzenia zaprezentują specjaliści w tej dziedzinie reprezentujący małopolskie instytucje działające w obszarze kultury i edukacji.

W panelu dyskusyjnym poddamy pod rozwagę różnorodne możliwości współpracy środowisk kultury i oświaty (zwłaszcza szkół) w zakresie inspirującej i efektywnej interpretacji dziedzictwa Małopolski.

Konferencja odbędzie się w dniu 8 grudnia (środa) w godz. 13:00–15:00.

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na konferencję są realizowane za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń.