04.12.2023

Prawidłowe komponowanie posiłków w diecie dzieci i młodzieży oraz wpływ aktywności fizycznej na rozwój chorób cywilizacyjnych

kosz z owocami

Odpowiednio przygotowane posiłki i codzienna dawka ruchu fizycznego to podstawy zdrowia i dobrego samopoczucia naszych uczniów. Zadbajmy o prawidłowe odżywianie dzieci i młodzieży, poznając zasady racjonalnej i zbilansowanej pod względem odżywczym diety, by wesprzeć optymalny rozwój organizmu młodego człowieka.

13 grudnia 2023 br. MCDN Ośrodek w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencję online „Zasady prawidłowego komponowania posiłków w diecie dzieci i młodzieży oraz wpływ aktywności fizycznej na rozwój chorób cywilizacyjnych wśród dzieci” prowadzoną przez Ewelinę Wojdak – dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej, która posiada liczne certyfikaty szkoleniowe z zakresu chorób jelit, chorób autoimmunologicznych i leczenia pacjentów nefrologicznych. Konferencję współprowadzić będą doradcy metodyczni: Małgorzata Ciukaj, dr Kinga Kusiak-Witek oraz Renata Polek.

Podczas konferencji omówimy następujące zagadnienia:zasady zdrowego żywienia,

• związek żywienia z emocjami i ich wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie,
  • kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym,
  • prewencja zaburzeń odżywiania u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w wieku wczesnoszkolnym,
  • wspieranie dziecka z nadwagą i otyłością na zajęciach z wychowania fizycznego.

Program konferencji wraz z możliwością zapisów