10.05.2022

Profilaktyka na wakacje

Jakie szanse i jakie zagrożenia przynosi czas wolny dla dzieci i młodzieży? W jaki sposób odbywa się rekrutacja do sekt? Jakie skutki ma używanie środków psychoaktywnych? – na te i wiele innych pytań 18 maja odpowiedzą specjaliści podczas konferencji online.

Reagując na istniejące potrzeby szkół i placówek, a tym samym udzielając wsparcia nauczycielom w realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych, 18 maja w godz.16:00-19:00 zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych do udziału w konferencji profilaktycznej „Wakacje – czas wolny dla dzieci i młodzieży – szansa czy zagrożenie?”. Wydarzenie odbędzie się w formie online.

W trakcie konferencji wystąpią specjaliści w dziedzinie psychologii – Katarzyna Zabdyr, która wprowadzi uczestników w tematykę mechanizmów psychomanipulacji w sektach oraz socjologii i terapii uzależnień – Adam Nyk, który opowie o zagrożeniach środkami psychoaktywnymi w kontekście wypoczynku letniego.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że uzyskane informacje pomogą w odpowiedzialnym przygotowaniu uczniów do wypoczynku letniego i sprawią, że wakacje będą tylko szansą na rozwój, a nie zagrożeniem dla dzieci i młodzieży.

wróć do listy aktualności