06.11.2023

Przeciwdziałanie kryzysom egzystencjalnym młodzieży w oparciu o koncepcję logoterapii i logoprofilaktyki – konferencja

piramida z poduszką w chmurach

„Współczesny człowiek ma za co żyć, ale nie ma po co żyć – ma środki, ale nie ma sensu.”

Victor Frankl

Czy nasze dzieci, nasi uczniowie znają cel i sens swojego istnienia? Jakie wartości są dla nich ważne? Czy podejmowanie wysiłku i trudu samorozwoju oraz wzmacnianie własnego potencjału się opłaca? Na te i wiele innych pytań pragniemy odpowiedzieć w trakcie konferencji hybrydowej „Po co?” i „dlaczego?” – przeciwdziałanie kryzysom egzystencjalnym młodzieży w oparciu o koncepcję logoterapii i logoprofilaktyki, organizowanej w dniu 9 listopada br.

W trakcie konferencji, na którą zaprosiliśmy uznanych specjalistów z Krakowskiego Instytutu Logoterapii, poznamy wyniki badań dotyczące kondycji psychicznej uczniów i nauczycieli przeprowadzonych przez Instytut, a także dowiemy się, czy logoprofilaktyka może zapobiegać takim zjawiskom jak: depresja, myśli samobóje, zachowania autodestrukcyjne, uzależnienia czy pustka egzystencjalna.

Program wraz z możliwością zapisów

Serdecznie zapraszamy!