30.09.2023

Przedsiębiorczy uczeń – zaproszenie do udziału w konkursie dla szkół

plan biznesowy, telefon, ręka z pisakiem

Zostań młodym przedsiębiorcą i poznaj tajniki zarządzania firmą! Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do wzięcia udziału w konkursie drużynowym dla uczniów pragnących sprawdzić się na polu biznesu i przedsiębiorczości.

Fundacja „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza organizuje 4.edycję konkursu „Manager Roku” oraz 2.edycję konkursu „Manager Roku Junior” finansowanych ze środków województwa małopolskiego. Pierwszy z konkursów skierowany jest do uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych, drugi do uczniów małopolskich szkół podstawowych. Podczas rozgrywek zespoły uczniowskie poprowadzą swoje wirtualne firmy i będą rywalizować z innymi drużynami na konkurencyjnych rynkach.

Konkurs zarządzania firmą „Manager Roku” to dwumiesięczne zawody w kierowaniu firmą. 3-osobowe zespoły uczniów ze szkół ponadpodstawowych wcielą się w role zarządów firm i będą nimi kierować przez kilka etapów gry, planując jej rozwój, zdobywając klientów i analizując sytuację na rynku.

Dzięki platformie wirtualnych przedsiębiorstw REVAS, uczniowie szkół podstawowych w 5-osobowych zespołach pokierują rozwojem swoich pierwszych biznesów. Gra polega na cotygodniowym podejmowaniu decyzji, jak w rzeczywistej firmie.

W dorosłym i samodzielnym życiu uczestnicy konkursu będą mogli wykorzystać swoje wirtualne doświadczenia uzyskane w trakcie zmagań konkursowych do prowadzenia własnych firm, by realizować marzenia o wielkim biznesie!

Patronat nad projektem objęło Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Więcej szczegółów dotyczących konkursów:
Manager Roku
Manager Roku Junior