Przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie wspólnie z Oddziałem Krakowskim Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zapraszają nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnym seminarium.

Termin: 9 marca, godz. 15:30 – 18:00
Temat: Nauczyciel matematyki w obliczu zmian w egzaminie maturalnym 2021
Miejsce: platforma Microsoft Teams

W tym roku szkolnym egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych. Każdy nauczyciel miał już okazję zapoznać się z rozporządzeniem i zna obowiązujące założenia. Lecz czy zastosowanie tej teorii w praktyce jest takie oczywiste i łatwe?

Zapraszamy na seminarium, w czasie którego Barbara Podobińska i Maria Żurek-Etgens:
• przeanalizują zadania maturalne pod kątem ich zgodności z wymaganiami egzaminacyjnymi obowiązującymi w tym roku,
• przedstawią przykłady zadań zgodnych z wymaganiami egzaminacyjnymi,
• omówią różne sposoby rozwiązywania zadań,
• opowiedzą o typowych błędach maturzystów i zaproponują, jak je wykorzystać w nauczaniu.

Liczba uczestników jest ograniczona (25 osób) – decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w seminarium.