12.04.2024

„Rozwój daje moc”. Niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne w wychowaniu przedszkolnym – konferencja

zarys głowy dziecka z układanką kół zębatych, w których znajdują się atrybuty odnoszące się do wiedzy, kreatywności, pomysłowości

Rozwój daje moc” – dlatego dbajmy o jakość kształcenia od najmłodszych lat i już na etapie wychowania przedszkolnego sięgajmy po niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne stymulujące indywidualny rozwój dziecka, ich kreatywność i ciekawość oraz zachęcajmy do aktywnego uczestnictwa w procesie nauki.

Celem konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia br., jest propagowanie wiedzy z zakresu metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym rozwijającymi ich wiedzę, umiejętności, samodzielność, kreatywność, poczucie własnej wartości i niezależność. To okazja do zapoznania się z pedagogiką M. Montessori, F. Frobla, Planu Daltońskiego oraz pedagogiką leśną. Dzięki zastosowaniu tych twórczych podejść w edukacji, będziemy mogli adekwatnie reagować na zmieniające się potrzeby dzieci.

Podczas konferencji prof. dr hab. Bożena Muchacka – wieloletni pracownik Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, a obecnie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w wystąpieniu „W stronę przedszkola jutra. Czego potrzebują dzieci?” odpowie na to fundamentalne pytanie z punktu widzenia potrzeb rozwojowych dzieci, Katarzyna Zielińska-Borowiec – dyrektor przedszkola Montessori w Tarnowie przybliży założenia pedagogiki Montessori w wykładzieMiejsce pedagogiki Montessori w edukacji XXI wieku”, Mariola Zabawa – dyrektor przedszkoli freblowskich, specjalnych i integracyjnych opowie o pedagogice freblowskiej w prelekcji Wizje dziecka w pedagogice freblowskiej – szacunek i indywidualizacja”, Dorota Zaród – współzałożycielka Przedszkola Leśnego „Swoją Drogą” wskaże „Naturę jako najlepszą przestrzeń edukacyjną”, natomiast „Pedagogikę Planu Daltońskiego w edukacji przedszkolnej” przedstawią: Anna Migdał i Małgorzata Podraza – nauczycielki wychowania przedszkolnego z Przedszkola nr 5 w Tarnowie.

Program konferencji wraz z możliwością zapisów