Ruszył nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Regionalny Program Stypendialny to przedsięwzięcie mające na celu docenienie potencjału uczniów oraz studentów szczególnie uzdolnionych we wszystkich obszarach edukacyjnych, a także wyrównywanie szans edukacyjnych.

Program  Województwa Małopolskiego realizowany jest za pomocą dwóch działań:

I. Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości na rok szkolny 2019/2020.

W dniach od 5 marca do 3 kwietnia 2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie kształcenia ogólnego w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości.

Stypendia są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i będą wypłacane w projekcie pozakonkursowym pn. Regionalny Program Stypendialny, realizowanym przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, Typ projektu A Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych).

Szczegółowe informacje, w tym formularze niezbędne do ubiegania się o ww. stypendium, dostępne są na stronie internetowej https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny/regionalny-program-stypendialny-wspolfinansowany-ze-srodkow-ue/20192020.

II. Stypendia dla uczniów oraz studentów za szczególne osiągniecia naukowe, artystyczne i sportowe na rok szkolny 2019/2020.

W dniach od 5 marca do 3 kwietnia 2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla:

1. uczniów pobierających naukę na terenie Województwa Małopolskiego bez względu na miejsce zamieszkania:

• za szczególne osiągnięcia artystyczne,
  • za szczególne osiągnięcia sportowe,
  • za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych,
  • stypendium losowe;

2. studentów mających miejsce zamieszkania na terenie Województwa Małopolskiego:

• za szczególne osiągnięcia artystyczne,
  • za szczególne osiągnięcia sportowe,
  • za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych i społecznych,
  • za szczególne osiągnięcia w naukach ścisłych, przyrodniczych i technicznych (dla studentów studiujących na kierunkach kluczowych),
  • stypendium losowe.