20.02.2023

Spokojna praca nad maturą na dwa miesiące przed startem? Udowodniliśmy, że to możliwe!

Zrzut z ekranu komputera, osób prowadzących seminarium

Jak skutecznie przygotować swoich uczniów do nowej matury z języka angielskiego 2023- 2024? Eksperci British Council omówili oraz zaprezentowali przykłady ćwiczeń poszczególnych sprawności językowych w odniesieniu do arkuszy maturalnych. Stworzyli również liczne możliwości do wymiany doświadczeń w mniejszych grupach oraz na forum. Forma została oceniona bardzo wysoko przez uczestników.

Seminarium przeprowadzone zostało przez Małgorzatę Burgiel oraz Ewę Kosteczkę – nauczycielki języka angielskiego, doświadczone autorki materiałów edukacyjnych przygotowujących do matury oraz certyfikatów ESOL Cambridge . Uczestnicy korzystając z pracy w małych grupach oraz funkcji czatu wymieniali swoje opinie ale również podawali adresy do tworzonych przez siebie bądź wykorzystywanych materiałów Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również , jak szybko i skutecznie wzbogacić lekcje angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym korzystając  z ogólnodostępnych materiałów online przygotowanych przez specjalistów British Council

Jednoznacznie pozytywna ocena spotkania przez uczestników skłania obie instytucje do dalszej współpracy oraz przygotowania kolejnej oferty szkoleń dla nauczycieli języka angielskiego.