Spotkaj się z wydawcą i poznaj nowe podręczniki

grafika przedstawiająca chłopca czytającego książkę w bibliotece

Bez wątpienia każdy nauczyciel i uczeń docenia dobrze napisany, przystępny i ciekawy podręcznik do nauki przedmiotu. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele różnych podręczników zgodnych z obowiązującą podstawą programową. Jakimi kryteriami ostatecznie się kierować w ich wyborze – na to pytanie odpowiemy podczas konferencji „Festiwal podręczników”.

Konferencja stacjonarna organizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Oświęcimiu odbędzie się 19 kwietnia, w siedzibie oświęcimskiego ośrodka MCDN. Na wydarzenie – podczas którego będą obecni przedstawiciele wydawnictw edukacyjnych oraz eksperci z dziedziny doradztwa metodycznego – zapraszamy nauczycieli z województwa małopolskiego.

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z aktualną ofertę podręczników dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obejmującą wszystkie przedmioty na rok szkolny 2023/2024. Ofertę przedstawią następujące wydawnictwa: WSiP, GWO, Nowa Era, Mac oraz Wydawnictwo Ekonomik Jacka Musiałkiewicza. Natomiast podczas dyskusji oraz w trakcie warsztatów z doradcami metodycznymi z wybranych przedmiotów ogólnych i zawodowych oraz wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego będzie można  będzie można porozmawiać o kryteriach doboru optymalnego podręcznika zgodnego z obowiązującymi wytycznymi.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu znajdziecie Państwo w linku: Festiwal podręczników