31.01.2024

„Stop krzywdzeniu dzieci – standardy ochrony małoletnich w przedszkolu, szkole i placówce oświatowej” – konferencja online

Dziewczynka z zasłoniętymi rękami i porozrzucane paragrafy

Wdrożenie standardów ochrony małoletnich oraz opracowanie polityki ochrony małoletnich to jedno z ważniejszych zadań stojących przed dyrektorami przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w nowym roku. Aby wesprzeć Państwa w tym zadaniu, zapraszamy na konferencję online pt. „Stop krzywdzeniu dzieci – standardy ochrony małoletnich w przedszkolu, szkole i placówce oświatowej”.

Do udziału w naszym wydarzeniu zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli oraz wychowawców zatrudnionych w przedszkolach szkołach i placówkach oświatowych oraz inne zainteresowane osoby. Podczas konferencji wykłady wygłoszą:

– mecenas Dariusz Skrzyński – Interwencje w jednostkach oświatowych dotyczące krzywdzenia dziecka;
– mecenas Andrzej Goytowski – Ochrona małoletnich w systemie oświaty – Procedura „Niebieskie Karty”  i standardy ochrony.

Nasi prelegenci zaprezentują Państwu zmiany w przepisach prawa w zakresie ochrony małoletnich, zdefiniują, czym jest krzywdzenie i jakie są formy krzywdzenia dzieci, a także kto może być sprawcą krzywdzenia i jakie są procedury interwencyjne – zarówno te zewnętrzne, jak i podejmowane wewnątrz jednostki oświatowej. Omówią również zmiany w procedurze „Niebieskie Karty” po nowelizacji z 2023 roku i zdefiniują obowiązki spoczywające na jednostkach systemu oświaty związane z koniecznością ustanowienia standardów ochrony małoletnich.

Konferencja rozpocznie się 5 lutego 2024 roku o godzinie 15.00

Stop krzywdzeniu dzieci – standardy ochrony małoletnich w przedszkolu, szkole i placówce oświatowej

Zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu.