Strategiczne kierowanie i zarządzanie placówką oświatową

Jak pokazują badania odnośnie zarządzania placówkami oświatowymi, klimat funkcjonowania szkoły w dużej mierze zależny jest od sposobu pełnienia funkcji przez jej dyrektora.

Spotkanie warsztatowe Strategia i alians w kierowaniu i zarządzaniu placówką oświatową, zorganizowane 19 lutego w Ośrodku w Nowym Sączu, było okazją do podjęcia rozważań na temat nowych rozwiązań w zarządzaniu w kontekście zachodzących dynamicznych procesów społecznych oddziałujących na środowisko szkolne.

W trakcie dyskusji dyrektorzy małopolskich szkół i placówek oświatowych mieli okazję wymienić doświadczenia w zakresie stosowanych technik i metod zarządzania. Poddano analizie trudne sytuacje typowe w zarządzaniu jak i te niecodzienne, stanowiące wyzwanie i wymagające podejmowania decyzji niepopularnych, które jednak w dalszej perspektywie zapewniają realizację celów długofalowych. Podjęto również tematy wpływu postaw i decyzji na tworzenie kultury organizacji.

Z uwagi na wielowątkowy przebieg warsztatów i niedosyt poruszanych zagadnień zaplanowano kolejne spotkanie na dzień 24 marca.  Zapraszamy do zapisów.