06.04.2021

„Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów” – konkurs dla uczniów małopolskich szkół

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs jest częścią przedsięwzięcia planowanego w Krakowie, Oświęcimiu i Harmężach w dniach 21-29 maja br. Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów mającego na celu oddanie hołdu wyjątkowemu franciszkaninowi, misjonarzowi, autorytetowi moralnemu oraz wzorowi humanitaryzmu, który dobrowolnie oddał swoje życie, aby uratować życie drugiego człowieka.
Adresatami organizowanego konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o życiu i działalności Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, upamiętnienie Roku Św. Maksymiliana i 80. rocznicy Jego śmierci, przybliżenie biografii i myśli Świętego, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na określony temat, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz pogłębianie wrażliwości artystycznej uczniów.
Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu (towarzyszącej Konferencji Wychowanie w trosce o wartości – Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów, która odbędzie się 25 maja 2021 r. w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach).

Cykl wydarzeń upamiętniający rok św. Maksymiliana Marii Kolbego został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Konkurs patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Arcybiskup Marek Jędraszewski, Minister Prowincjonalny br. Marian Gołąb.

Szczegółowe informacje dotyczące organizowanego konkursu znajdują się na stronie:
https://www.pbw.edu.pl/wydarzenia/1687-swiety-maksymilian-patronem-trudnych-wyborow-konkurs-dla-uczniow-malopolskich-szkol

Wszelkie zapytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: kolbe2021@pbw.edu.pl

Regulamin

wróć do listy aktualności