08.12.2021

Trwa nabór uczestników do cyklu szkoleniowego realizowanego w ramach projektu „Małopolska lekcjaenter”

Zajęcia w ramach cyklu szkoleniowego, do którego prowadzimy obecnie nabór, zaplanowano w okresie: od stycznia do czerwca 2022 roku.

Celem projektu pn. ,,Małopolska lekcjaenter”, jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych poprzez przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń z wykorzystywania nowych technologii, e-zasobów i aktywizujących metod nauczania w edukacji dzieci i młodzieży.
Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, którzy w zależności od przedmiotu, którego uczą, będą brali udział w bezpłatnych szkoleniach w podziale na 4 grupy przedmiotowe oraz grupę. Informatyczną.
Działania projektowe zostały zaplanowane w okresie od 01.03.2021r. do 31.08.2022 r.

Każda osoba uczestnicząca w projekcie pn. ,,Małopolska lekcjaenter”:

• odbędzie ok. 40-godzinne szkolenie (w tym 8 godzinne szkolenie w formule online),
  • opracuje dwa scenariusze zajęć z wykorzystaniem TIK,
  • przeprowadzi na ich podstawie obserwowane zajęcia w szkole.

Uczestnicy szkoleń będą mieli dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej, skorzystają z webinariów oraz tutoriali, które przybliżą im sposoby wykorzystania różnych narzędzi i aplikacji
w codziennej pracy z uczniami.

Zasady rekrutacji:
Do projektu szkołę zgłasza dyrektor placówki. W szkoleniach powinni wziąć udział zarówno nauczyciele reprezentujący wszystkie grupy przedmiotowe (edukacja wczesnoszkolna, humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza, artystyczna, informatyczna), jak i kadra kierownicza szkół.
Proces rekrutacji uwzględnia potrzeby osób z różnymi typami niepełnosprawności oraz zgodność z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn oraz niedyskryminacji ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię lub światopogląd, wiek, orientację seksualną.

Więcej informacji na stronie: www.lekcjaenter.pl

Osoby do kontaktu:
Mariusz Gdowski, m.gdowski@mcdn.edu.pl, tel. 500 084 157