Uczeń i jego SPEcjalne potrzeby – konferencja

kolorowe kredy

Uczenie, wychowanie i opieka nad uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wymagają spersonalizowanego podejścia do edukacji. Ważne jest, aby szkoły i społeczności były otwarte na różnorodność i zapewniały wsparcie pozwalające każdemu uczniowi na wszechstronny rozwój.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję pt. „Uczeń i jego SPEcjalne potrzeby” organizowaną przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu. Wydarzenie adresowane jest do kadry zarządzającej przedszkolem, szkołą i placówką, specjalistów, w tym pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, wychowawców oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli.

Podczas konferencji będziecie mieli Państwo okazję wysłuchać doświadczonych prelegentów, specjalistów w swoich dziedzinach: psychologów, pedagogów specjalnych, terapeutów i nauczycieli. Wystąpią m.in.: Aleksandra Karasowska, która w swoim wystąpieniu „W jedności siła” opowie, jak współpracować z rodzicami dla dobra dziecka. Ewa Plura w wykładzie „Specjalni uczniowie – specjalne układy nerwowe” odpowie na pytanie, dlaczego uczniowie o specjalnych potrzebach są wyjątkowi. Dr Małgorzata Gil wygłosi wykład „Uczeń i jego SPEcjalne potrzeby w szkole – wyzwanie czy skazanie”. Z kolei Krystyna Dynowska omówi doświadczenia nauczycieli we wspieraniu dzieci zdolnych jako uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Konferencja poświęcona uczniowi o specjalnych potrzebach edukacyjnych stanowi doskonałą okazję do nauki, wymiany doświadczeń i rozwoju osobistego wszystkich dorosłych zaangażowanych w edukację tych uczniów. Warto w niej uczestniczyć, aby lepiej zrozumieć, jak efektywnie wspierać każdego ucznia i tworzyć środowisko sprzyjające jego optymalnemu rozwojowi.

Konferencja odbędzie się 3 października br. i zostanie zrealizowana w formule online.

Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji wraz z możliwością zapisu