Uczeń i nauczyciel w szkole wartości – pokonferencyjnie

Prelegenci konferencji

Nie ma sytuacji, której nie można wykorzystać, by zmienić świat na lepsze – te słowa wybitnego psychologa profesora Zimbardo patronowały pierwszej z cyklu konferencji ukierunkowanej na edukację do wartości.

Wychowanie do wartości przez kulturę, sztukę i literaturę stało się dla uczestników konferencji pretekstem do podjęcia refleksji nad kształceniem kompetencji przyszłości w małopolskich szkołach w zakresie:

• netykiety (wystąpienie dr Joanny Rzońcy)
  • czytania ze zrozumieniem wartościowej literatury młodzieżowej (prelekcja Joanny Wołoszyn)
  • praktycznego wykorzystania zasad bon tonu w pracy
    z lekturą (wystąpienie Joanny Kantor-Malik)
  • myślenia krytycznego i pracy nad własnym dobrostanem (wystąpienie Agaty Wójcik i Barbary Sykulskiej)
  • wykorzystania na lekcjach WDŻ elementów polskiej tradycji i obyczajowości zarówno w sztuce, jak i literaturze (prelekcja Antoniny Świeży).

Był to niezapomniany czas inspiracji, motywacji i działania ukierunkowanego na edukację do wartości. Dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu nauczycielom języka polskiego, WDŻ i wychowawcom. Do zobaczenia w kolejnej edycji!