30.09.2023

Uwaga! Uczeń w depresji – konferencja

grafika promująca wydarzenie

Gdy dusza dziecka cierpi, a lęk paraliżuje każdą cząstkę jego ciała, dziecko pogrąża się w bezgranicznym smutku i przygnębieniu… – czy ten proces można jakoś zatrzymać?

Depresja jest najczęstszą chorobą, która ma różne oblicza i może dotykać osoby w różnym wieku, coraz częściej także dzieci i młodzież. Brak energii, zaburzenia snu, ciągły niepokój, poczucie winy, a także utrata poczucia własnej wartości, a nawet – sensu istnienia i związane z nimi myśli samobójcze – to najczęstsze z objawów depresji.

Czy istnieje młodzieńcza depresja? A może niektóre zachowania dorastających dzieci są normatywne? Jak możemy pomóc cierpiącemu dziecku, nastolatkowi, rodzicowi? Co możemy zrobić jako nauczyciele w szkolnej klasie, podczas lekcji?

Na spotkanie – konferencję hybrydową „Uwaga! Uczeń w depresji „– organizowaną w dniu 26 października br. zaprosiliśmy niekwestionowanych specjalistów z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie: prof. Macieja Pileckiego – lekarza i psychiatrę oraz dr Dorotę Solecką – psycholog kliniczną.

Serdecznie zapraszamy stacjonarnie – liczba miejsc ograniczona i online.

Program konferencji i zapisy