25.09.2023

Wdrażanie nowej podstawy programowej przedmiotu biznes i zarządzanie – konferencja

plakat promujący konferencję

Nowy przedmiot w programie szkół ponadpodstawowych „Biznes i zarządzanie” stanowi wyzwanie dla nauczycieli pragnących sprostać wymogom podstawy programowej, a jednocześnie uczynić z tego przedmiotu żywy element współczesnego świata. Temu zagadnieniu poświęcona jest bezpłatna konferencja szkoleniowa dla nauczycieli nt. „Wdrażanie nowej podstawy programowej przedmiotu biznes i zarządzanie”, która odbędzie się 30 września – 1 października br., w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Konferencja ma na celu praktyczne wsparcie obecnych i przyszłych nauczycieli biznesu i zarządzania w zakresie wdrażania tego przedmiotu do szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wykładów i warsztatów konferencyjnych zyskają merytoryczną wiedzę z zakresu metodologii i nowoczesnego podejścia do prowadzenia przedmiotów ekonomicznych w szkole. Dzięki prelegentom konferencji – znakomitym naukowcom z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie nauczania młodzieży, a jednocześnie praktykom w świecie biznesu i zarządzania  – oraz na podstawie m.in. przedstawionych podczas konferencji analiz przypadków biznesowych we współczesnym świecie, nauczyciele poznają innowacyjne sposoby prowadzenia lekcji „biznes i zarządzanie”, co ułatwi im także przygotowanie matury z tego przedmiotu.

Ze względu na warsztatowy charakter, drugi dzień konferencji jest w pełni stacjonarny, natomiast w pierwszym dniu można uczestniczyć w konferencji zdalnie lub stacjonarnie. Konferencja szkoleniowa jest bezpłatna dla wszystkich chętnych nauczycieli, a jej uczestnicy otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, co może być przydatne w pracy i procedurach awansowych.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli pełni rolę Partnera wydarzenia, którego organizatorami są: Krakowska Szkoła Biznesu i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu