Wirtualne zbiory i archiwa wsparciem dydaktycznym dla nauczycieli – warsztaty

Obrazek przedstawia scenę teatralną

Archiwa i zbiory stanowią wyjątkową przestrzeń zawierająca bogactwo wiedzy. Sposoby pozyskiwania informacji i nowoczesne technologie to kluczowe umiejętności ułatwiające optymalne korzystanie z zasobów kultury.

Zapraszamy do udziału w warsztatach online w dniu 15 kwietnia br. dotyczących wykorzystania ogólnodostępnych zbiorów cyfrowych, archiwów i źródeł materialnych w procesie dydaktyczno–wychowawczym. Uczestnicy szkolenia poznają metody pracy instytucji prowadzących działalność w sieci w zakresie tworzenia archiwów cyfrowych i digitalizacji obiektów. Podczas zajęć przedstawimy ofertę wirtualnych zbiorów muzealnych oraz archiwów państwowych i polskich instytucji kultury. Przewidziane są także ćwiczenia i zadania oparte o platformy i bazy instytucji popularyzujących zdigitalizowane zbiory.

Spotkanie poprowadzi Maria Pawlak, która jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, specjalistą ds. edukacji w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a także edukatorką i koordynatorką projektów w wielu warszawskich instytucjach kultury. Od lat współpracuje z muzeami, organizacjami pozarządowymi jako prowadząca szkolenia i spotkania dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy zajęć otrzymają scenariusze lekcji, które są częścią projektu edukacyjno-animacyjnego realizowanego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wirtualne archiwa i zbiory – nowy głos o przeszłości dla przyszłości.”

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.