06.05.2021

Wpływ pandemii Covid-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży

Bilans doświadczeń lockdownu z perspektywy młodzieży, społeczne konsekwencje pandemii, dobre praktyki na czas pandemii – to tylko niektóre tematy konferencji organizowanej 20 maja wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.

Pandemia Covid-19 zdeterminowała życie codzienne i emocje milionów ludzi w Polsce i na całym świecie. Społeczna izolacja, wymuszona zmiana rytmu życia, organizacji pracy i edukacji, troska o zdrowie najbliższych i niepewność przyszłości, to tylko niektóre aspekty trudnej sytuacji, która wpłynęła na kondycję psychospołeczną młodzieży. Pojawiające się dysfunkcje i zaburzenia zdrowia psychicznego mogą stać się znaczącym problemem społecznym w krótkiej i dłuższej perspektywie.

Mając na uwadze potrzebę międzyśrodowiskowej dyskusji dotyczącej zaspokojenia psychospołecznych potrzeb młodzieży, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Badań Młodzieży Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa, łącząc swoje siły podjęły się organizacji konferencji online pt. „Wpływ pandemii COVID-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży”.

Adresatem przedsięwzięcia, które odbędzie się 20 maja, są w szczególności nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, studenci oraz środowisko naukowe. Głównym celem organizowanej debaty, w której wezmą udział eksperci, z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, psychiatria, jest rozpoznanie czynników ryzyka i zagrożeń dla zdrowia oraz kondycji młodzieży w czasie pandemii.

Przedsięwzięcie realizowane jest pod honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Jego Magnificencji prof. dr. hab. Piotra Borka Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz patronatem medialnym „Głosu Nauczycielskiego” i „Hejnału Oświatowego”. Partnerami projektu jest Polskie Towarzystwo Socjologiczne Sekcja Socjologii Młodzieży i Edukacji, Stowarzyszenie Europe4Youth oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

Szczegółowy program oraz formularz zapisu dostępny jest w naszej ofercie.

wróć do listy aktualności