Wpływ wyroku rozwodowego na sytuację prawną ucznia – obowiązki szkoły

Czy wyrok rozwodowy rodziców ucznia ma wpływ na jego sytuację prawną w szkole? Czy szkoła może poznać treść wyroku rozwodowego rodziców ucznia? Komu została przyznana władza rodzicielska po rozwodzie i jakie to ma znaczenie dla szkoły?

17 lutego zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli na seminarium online Wpływ wyroku rozwodowego na sytuację prawną ucznia – obowiązki szkoły.

Podczas spotkania wyjaśniony zostanie zakres wyroku rozwodowego istotny z punktu widzenia funkcjonowania ucznia w szkole. Omówione zostaną prawne możliwości uzyskania informacji o treści wyroku rozwodowego przez szkołę. Zaprezentowane zostaną przykładowe stany faktyczne oraz ich prawne rozwiązania dotyczące zasad odbierania dzieci ze szkoły oraz informowania o postępach w nauce i zachowaniu ucznia. Objaśnione zostaną także zasady odpowiedzialności nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół w sytuacji niezastosowania się do treści wyroku rozwodowego rodziców ucznia.

Spotkanie poprowadzi Anna Sojat – adwokat, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa rodzinnego i prawa pracy. Wspiera szkoły w kwestiach prawnych w sprawach z organem prowadzącym, rodzicami. Reprezentuje strony w postępowaniach rozwodowych, w sprawach o władzę rodzicielską i kontakty z dzieckiem.