04.03.2024

Wychowanie w wartościach i do wartości społecznych – dylematy współczesności – konferencja

grafika promująca wydarzenie

Już po raz drugi Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Nowym Sączu zaprasza dyrektorów szkół i zainteresowanych nauczycieli (kandydatów na dyrektorów oraz osoby wspierające dyrektorów w procesie zarządzania szkołą/placówką) do udziału w kolejnym z cyklu spotkań pt. „Porozmawiajmy o wartościach”.

Podczas konferencji realizowanych w nowatorskiej i przyjaznej formule „kawiarenki edukacyjnej” (z dostępem online) analizujemy wartości ważne dla szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów w kontekście wyzwań współczesności. Zastanawiamy się, jakie wartości są istotne dla danej społeczności szkolnej oraz jak może i powinien przebiegać proces wychowania w wartościach i do wartości.

W czasie drugiego spotkania, 13 marca, pochylimy się nad kluczowym – z punktu widzenia nowoczesnego społeczeństwa – zagadnieniem kształtowania postaw obywatelskich i wychowania do wartości społecznych. Przedyskutujemy możliwości lepszego przygotowania młodych ludzi do „globalnego myślenia i lokalnego działania”. Zgodnie z przyjętą w całym cyklu formułą, pierwsza część konferencji będzie miała charakter wykładowy, zaś druga – praktyczny (dyskusja moderowana i analiza dobrych praktyk).

Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz dr Gabriela Olszowska – Małopolski Kurator Oświaty.