XII Salon Edukacyjny. Perspektywy Polskiej Edukacji – o ocenianiu inaczej

Grafika przedstawia baner promocyjny konferencji, na którym znajduje się nazwa konferencji, data i miejsce oraz imiona i nazwiska prelegentów wraz z ich zdjęciami.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie ma przyjemność po raz kolejny zaprosić na XII Salon Edukacyjny pn. „Perspektywy Polskiej Edukacji – O ocenianiu inaczej”, który odbędzie się dniu 28 marca. Tematem konferencji będzie system oceniania i jego fundamentalne znaczenie dla procesu edukacyjnego i sukcesu pedagogicznego.

Salon Edukacyjny to cykliczne przedsięwzięcie mogące poszczycić się długą tradycją na mapie wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez MCDN. W jego ramach podejmowane były uniwersalne tematy dotyczące polskiej edukacji. W tym roku dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek edukacyjnych z Małopolski – dzięki wykładom i prelekcjom wygłaszanym przez wybitnych ekspertów reprezentujących świat edukacji i nauki – usłyszą o nowych trendach i tendencjach w ocenianiu oraz będą mogli zapoznać się z literaturą tematu i aktualnymi publikacjami naukowymi.

Nie zabraknie również przykładów dobrych praktyk z wszystkich etapów edukacyjnych. Istotnym elementem salonu będzie także możliwość zapoznania się z najnowszymi publikacjami prezentowanymi na stoiskach zaproszonych wydawnictw edukacyjnych. Zaplanowano także konkurs wiedzy uczestników, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!

Tytuły prelekcji i występujący:

• Wykład inauguracyjny: Czy i jak oceny wpływają na uczniów?, prof. dr hab. Przemysław Bąbel
  • Czy dzieci naprawdę potrzebują ocen? Praktyczne konteksty oceniania wspierającego uczenie się i rozwój, Marzena Kędra
  • Doceniaj – nie oceniaj, czyli rola informacji zwrotnej w procesie uczenia się i motywowania ucznia w klasach IV-VIII, Katarzyna Cieciura
  • Ocenianie w praktyce – ABC nauczyciela, dr Karol Dudek-Różycki

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego

Program i zapisy

Konferencja wraca do spotkań stacjonarnych, ale w nowym i ciekawym miejscu.
Wydarzenie odbędzie się na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, ul. Gronostajowa 2, (wjazd od ul. Łojasiewicza)

Jak dojechać na miejsce komunikacją miejską w Krakowie?

Z Dworca Głównego PKP oraz Małopolskiego Dworca Autobusowego można dojechać z przystanku:
– Teatr Słowackiego (dawniej nazwa Dworzec Główny) tramwajem linii 52 (kierunek Czerwone Maki) do przystanku Norymberska.
– Dworzec Główny Tunel tramwajem linii 17 (kierunek Czerwone Maki) do przystanku Norymberska.
Z Dworca PKP Kraków Płaszów można dojechać tramwajem z przystanku:
– Dworzec Płaszów Estakada tramwajem linii 11 (kierunek Czerwone Maki) do przystanku Norymberska.
Ze stacji kolejowej Kraków Łagiewniki można dojechać z przystanku:
– Łagiewniki SKA tramwajem linii 11 (kierunek Czerwone Maki) do przystanku Norymberska.
Na miejsce można również dojechać tramwajami, zostawiając samochód na parkingach Park&Ride:
– Z przystanku Kurdwanów Park&Ride tramwajem linii 11 (kierunek Czerwone Maki), z przystanku Kurdwanów P+R do przystanku Norymberska.
– Z przystanku Czerwone Maki Park&Ride tramwajami linii 11, 17, 18, 52 z przystanku Czerwone Maki P+R do przystanku Norymberska.