„Z wiedzą po sukces” – wybór szkoły to wyzwanie nie tylko dla ósmoklasisty

afisz kongres doradztwa zawodowego festiwalu zawodów

Festiwal Zawodów 2023 już wkrótce! Na ósmoklasistów czeka wiele ofert szkół ponadpodstawowych z całej Małopolski. Będzie to okazja, by utwierdzić się w wyborze szkoły lub dokonać zmiany decyzji i spojrzeć na swoją najbliższą przyszłość edukacyjną jako kluczowy etap w projektowaniu ścieżki kariery zawodowej, niejednokrotnie wytyczonej na długie lata życia.

W podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych z pewnością pomoże uczniom udział w Festiwalu Zawodów, który odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia br., w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie, przy ul. Galicyjskiej 9.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi jest konferencja „Z wiedzą po sukces” – sesja specjalna, organizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, którą zapowiadaliśmy już w marcu na III Małopolskim Kongresie Szkolnego Doradztwa Zawodowego, zapraszając i zachęcając nauczycieli, pedagogów, szkolnych doradców zawodowych i wychowawców klas, by przyszli na nią razem z uczniami. W ramach konferencji odbędą się trzy sesje o takim samym programie i każda trwa 55 minut. Powtórzenie tematyki poszczególnych sesji umożliwi udział w konferencji szerszej grupie odbiorców.

Czy warto skorzystać? Tak, jeśli chcesz osiągnąć sukces!

Tylko podczas naszej konferencji uczniowie i nauczyciele będą mogli przekonać się jak aktualny i niezbędny w zawodowym procesie decyzyjnym jest barometr zawodów. Narzędzie to pozwala wykorzystać prognozy w ustalaniu własnych priorytetów pod warunkiem, iż potrafimy się nim posługiwać.

Druga część każdej sesji będzie swoistą relacją najczęściej popełnianych przez ósmoklasistów błędów w wyborze szkoły i zawodu.

Dlaczego o tym mówimy? By uczyć się właśnie na błędach! Wybory życiowe, także te edukacyjno-zawodowe często wiążą się z ryzykiem pomyłki, kończąc się sukcesem lub ponowną próbą. Dlatego o wielu błędach warto mówić otwarcie, by wyciągać konstruktywne wnioski i świadomie planować swoją przyszłość.

Przyszłość w naszych wspólnych rękach! Wiemy z doświadczenia, iż udział w konferencji wpływa na podjęcie dobrych decyzji edukacyjnych, a przyszłość młodych ludzi jest zarówno ich sprawą osobistą, jak i wyzwaniem dla nas – dorosłych.

Ósmoklasisto, Twój dobry wybór to szansa na dobre życie dla nas wszystkich!
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia wraz z możliwością zapisu na poszczególne sesje poprzez link: https://bit.ly/3LeDCAJ

plakat festiwalu zawodów 2023