07.04.2023

Zaproszenie na II Małopolskie Forum Przedmiotów Przyrodniczych

grafika promująca konferencję z tytułem, datą oraz kodem qr do skanowania.

Przed nami kolejna edycja Małopolskiego Forum Przedmiotów Przyrodniczych – inspirująco o nauczaniu przedmiotów przyrodniczych!  Cykl spotkań rozpoczynamy konferencją online w dniu 12 kwietnia 2023 r.

Podczas konferencji wspólnie z dr Marzeną Albrycht zastanowimy się nad odpowiedzią na pytanie: Czy wiemy co jemy? Anna Machacz pokaże jak naszym najmłodszym ukazać świat przez mikroskop, zachęci do eksperymentowania i łączenia nauki z działaniami artystycznymi. Dr Anna Pankowska oprowadzi po ekspozycji antropologicznej w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. Podczas warsztatów „miniLAB” – Łukasz Sporny i Piotr Wróblewski zaprezentują serię doświadczeń przyrodniczych wykonywanych w technice „małej skali”. Będzie też „małe coś” dla nauczycieli geografii, czyli o surowcach mineralnych Polski od dr inż. Alicji Kot-Niewiadomskiej oraz o aktywnej formie edukacji o krajobrazie od Anny Boguś.

Małopolskie Forum Przyrodnicze to również cykl wydarzeń towarzyszących: warsztaty w laboratoriach Uniwersytetu Pedagogicznego, Polskiej Akademii Nauk oraz w salach wystawowych muzeów przyrodniczych Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, czy zajęcia na terenach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. We współpracy z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Państwa bogatą i różnorodną bezpłatną ofertę. Mamy również niespodziankę, po raz pierwszy odbędą się zajęcia w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach, w ramach Roku Mikołaja Kopernika.

Zapraszamy serdecznie!

Małopolskie Forum Przyrodnicze zostało objęte Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty

PROGRAM I ZAPISY NA KONFERENCJĘ

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

 

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube