26.03.2020

Zasoby edukacyjne online

Uruchamiamy bazę materiałów i narzędzi przydatnych do pracy zdalnej z uczniami. Zebrane zasoby edukacyjne mają być nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale także wsparciem w ich pracy.

Aby pomóc nauczycielom i dyrektorom szkół w organizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez naszych konsultantów i doradców metodycznych repozytorium bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.

W panelu Materiały dla nauczycieli znaleźć można wskazówki i rekomendacje, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Naszą intencją jest przygotowanie kompleksowego zestawienia najważniejszych informacji, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów do przygotowania lekcji online oraz interesujących materiałów do samodzielnej pracy uczniów w domu. Wyżej wymieniona baza w najbliższych dniach będzie sukcesywnie uzupełniana. Materiały wspomagające pracę zdalną znajdują się również na podstronach doradców metodycznych. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej.

wróć do listy aktualności