24.04.2019

Konferencja- PROFILAKTYKA I ZAGROŻENIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO MAŁEGO DZIECKA

Adresat: dyrektorzy i nauczyciele wychowania przedszkolnego

Miejsce realizacji: Centrum Kongresowe UR, Kraków,  Al. 29 Listopada 46

Efektem wieloletniej współpracy MCDN ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym są między innymi bezpłatne konferencje adresowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Zainteresowani zdrowiem psychicznym przedszkolaków  dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli w dniu 11 kwietnia 2019 roku licznie przybyli do Centrum Kongresowego UR w Krakowie, gdzie odbyła się konferencje pod tytułem:  „Profilaktyka i zagrożenia zdrowia psychicznego małego dziecka”

Uczestnicy w czasie wykładów  mogli zaktualizować swoją wiedzę na temat funkcjonowania dziecka w rodzinie i w grupie rówieśniczej,  rozpoznawania u dzieci symptomów zaburzeń rozwojowych oraz możliwości wsparcia dziecka czy  jego rodziców w tym zakresie.

 

Tematyka konferencyjnych wystąpień oddaje w pełni istotę poruszanych problemów. Prelegenci, odwołując się do badań naukowych, wskazali psycho-bio-społeczne uwarunkowania  zaburzeń psychicznych dzieci oraz skutki uzależnień maluchów d nowych technologii.

W odniesieniu do praktyki przedszkolnej omówione zostały  sposoby wspierania dziecka w nabywaniu kompetencji społecznych oraz znaczenie  odporności psychicznej.

 

Zwieńczeniem wystąpień było zaprezentowanie programu wsparcia psychicznego dzieci i nauczycieli oferowanego pod nazwą „Rozum  ponad przemoc”.

wróć do listy aktualności