08.03.2023

Zmiany w edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży – wyzwania i propozycje

Skarbonka świnka

Współcześnie edukacja ekonomiczna odgrywa istotną rolę w nowoczesnej szkole. Połączenie wiedzy, umiejętności i postaw wpływa na rozwój osobowy uczniów. Dlatego ważne jest, aby nauczyciele podejmowali zintegrowane i kompetentne działania wspierające ten proces.

Ośrodek MCDN w Oświęcimiu organizuje seminarium adresowane do dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, nauczycieli ekonomicznych przedmiotów zawodowych, nauczycieli matematyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowawców oraz wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją ekonomiczną w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Seminarium odbędzie się w formie online, w dniu 14 marca.

Celem spotkania jest wsparcie dyrektorów szkół i nauczycieli w przygotowaniu się do zmian, jakie nastąpią w przyszłym roku szkolnym w związku z wprowadzeniem w szkołach ponadpodstawowych nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, który zastąpi obecne „Podstawy przedsiębiorczości”. Dzięki udziałowi wybitnych specjalistów w seminarium, stanowić będzie ono cenne, a zarazem merytoryczne przygotowanie dydaktyczne dla nauczycieli szkół podstawowych w perspektywie przyszłorocznych zmian programowych w szkolnictwie ponadpodstawowym.

W seminarium wezmą udział wysokiej klasy specjaliści w osobach: prof. Tomasza Rachwała – wieloletniego koordynatora w Zespole Ekspertów MEN ds. podstawy programowej z przedsiębiorczości, prof. Witolda Orłowskiego – doradcę ekonomicznego PwC i autora licznych publikacji naukowych oraz Waldemara Zbytka – prezesa zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, współtwórcy projektów w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami.

Nowoczesna edukacja to wyzwanie dla wszystkich – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, tym bardziej zapraszamy edukatorów w szeroko rozumianej dziedzinie ekonomii do udziału w seminarium.

Link do zapisów: Zmiany w edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży – wyzwania i propozycje