Antyczne wariacje – konkurs na projekt graficzny

Obrazek przedstawia zestaw starożytnych, greckich przedmiotów

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE NA PROJEKT EDUKACYJNY „Antyczne wariacje” organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

Adresatami konkursu są uczniowie klas VI – VII szkół podstawowych z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i Miasta Tarnowa. Przedmiotem konkursu jest opracowanie i wdrożenie przez szkołę  projektu, który będzie przedstawiał ciekawe rozwiązania dydaktyczno–wychowawcze mające na celu upowszechnianie założeń kultury antycznej i dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.

Treści ujęte  w projekcie powinny wskazywać na ponadczasową aktualność i współczesną potrzebę sięgania po toposy kulturowe antyku. Mogą dotyczyć różnych kręgów tematycznych np. retoryka, sentencje, literatura, filozofia, sztuka, architektura, religia, sport, sztuka użytkowa, historia, matematyka, wychowanie itp. Koniecznym elementem jest wykorzystanie sprzętu otrzymanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Metody i formy pracy powinny ukierunkowywać uczniów na kreatywną działalność.

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie: 29 lutego 2024 r. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w trakcie zaplanowanej  konferencji w dniu 18 kwietnia 2024 r. w  siedzibie MCDN Ośrodek w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30.

Zwycięskie Szkoły będą mogły się podzielić swoimi pomysłami i osiągnięciami  z uczestnikami konferencji.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu!

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać: tel. (+48) 14 688 88 10 w. 121,  e-mail: mcdnkonkursy@gmail.com