28.12.2023

Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie! – II edycja konkursu dla uczniów

grafika AI

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w II edycji Konkursu „Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!”

Celem Konkursu jest umacnianie świadomości ekonomicznej i społecznej, rozwijanie umiejętności współpracy i myślenia projektowego, a także promocja postaw inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych.

Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie na szablonie modelu biznesowego (Business Model Canvas) projektu struktury biznesplanu dla innowacyjnego pomysłu biznesowego opracowanego przez 3-osobowe zespoły pod opieką nauczyciela. Dziesięć zespołów, których projekty uzyskają największą liczbę punktów, zaprezentują je Komisji Konkursowej.

Konkurs realizowany jest pod auspicjami Kapituły Konkursu, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele województwa małopolskiego, organizatora oraz współorganizatorów.

Nagrodą za zajęcie I, II i III miejsca dla wszystkich członków zespołu przygotowującego projekt wraz z opiekunem jest kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Termin zgłoszenia projektu upływa 31 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników Konkursu przez Komisję Konkursową nastąpi do 9 lutego 2024 r. Wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu w dniu 28 lutego 2024 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie!

Załączniki:
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu – szablon modelu biznesowego
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu – Karta zgłoszenia

Publikacje:
„Jak uruchomić start-up. Poradnik”
„Narzędziownik start-upowca”