Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w II edycji Konkursu „Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!”
Celem Konkursu jest umacnianie świadomości ekonomicznej i społecznej, rozwijanie umiejętności współpracy i myślenia projektowego, a także promocja postaw inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych.
Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie na szablonie modelu biznesowego (Business Model Canvas) projektu struktury biznesplanu dla innowacyjnego pomysłu biznesowego opracowanego przez 3-osobowe zespoły pod opieką nauczyciela. Dziesięć zespołów, których projekty uzyskają największą liczbę punktów, zaprezentują je Komisji Konkursowej.
Konkurs realizowany jest pod auspicjami Kapituły Konkursu, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele województwa małopolskiego, organizatora oraz współorganizatorów.
Nagrodą za zajęcie I, II i III miejsca dla wszystkich członków zespołu przygotowującego projekt wraz z opiekunem jest kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Termin zgłoszenia projektu upływa 31 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników Konkursu przez Komisję Konkursową nastąpi do 9 lutego 2024 r. Wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu w dniu 28 lutego 2024 r.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie!
Załączniki:
Regulamin konkursu
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu – szablon modelu biznesowego
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu – Karta zgłoszenia
Publikacje:
„Jak uruchomić start-up. Poradnik”
„Narzędziownik start-upowca”
Od nas samych zależy więcej, niż może nam się wydawać. Źródłem motywacji do osiągnięcia dobrostanu psychicznego i samorozwoju ukryte jest we wnętrzu każdego człowieka – nauczyciela, ucznia, rodzica. Jak je odkryć i zrozumieć, by lepiej żyć, pracować i uczyć się dowiemy się podczas konferencji poświęconej roli i znaczeniu nawyków w codziennej aktywności.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w stacjonarnym spotkaniu uczestników ogólnopolskiego projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich”.