27.11.2023

Konferencja „Przygotuj uczniów na przyszłość: Gamifikacja, STEAM i Kompetencje XXI wieku”

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek w Nowym Sączu zaprasza nauczycieli kształcenia ogólnego i kadrę zarządzającą szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do udziału w realizowanej w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna konferencji pt. „Przygotuj uczniów na przyszłość: Gamifikacja, STEAM i Kompetencje XXI wieku”, która zostanie zrealizowana stacjonarnie 5 grudnia 2023 r.

W części wykładowej konferencji uczestnicy wysłuchają prelekcji dra Stefana Nowickiego pt. „Gamifikacja procesu uczenia się jako narzędzie wspierające rozwój kompetencji XXI wieku”, prelekcji nauczyciela konsultanta Arkadiusza Nalepki związanej z analizą możliwości wykorzystania narzędzi AI pod kątem polityki oświatowej i możliwych dziś praktycznych rozwiązań oraz prelekcji Wojciecha Papaja, wicedyrektora MCDN ds. Ośrodka w Nowym Sączu na temat metodyki STEAM.

W części warsztatowej można będzie nabyć i rozwinąć praktyczne umiejętności wykorzystania środowiska Minecraft Education w celach edukacyjnych lub pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji z dzisiejszym nastolatkiem oraz budowania świadomości naszego przekazu z umiejętnością postrzegania potrzeb młodych ludzi w czasach największego rozwoju technologicznego.

Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie dla nauczycieli inspirującym doświadczeniem, które nie tylko scharakteryzuje aktualne trendy i perspektywy nowoczesnej edukacji, ale i podpowie praktyczne rozwiązania przydatne w codziennej praktyce.

Zapraszamy do zapisów