Logo MCDN Instytucja Województwa Małopolskiegologo Małopolska

I ponadnarodowe spotkanie projektowe Erasmus+ DIGITRONICS

Pierwsze międzynarodowe spotkanie projektu Erasmus+DIGITRONICS odbyło się zdalnie (sesje ZOOM) w poniedziałek i wtorek 13-14 grudnia 2021 r. 5 partnerów projektu z Francji (MEDEF AURA-IPRA), Włoch (SFC CONFINDUSTRIA i CIS FORMAZIONE), Polska (MCDN) i Hiszpania (IPM) spotkały się, aby omówić metodologię pracy, organizację wewnętrzną i ostateczne cele projektu.

Wiedza i wcześniejsze doświadczenia europejskich partnerów wchodzących w skład konsorcjum przydadzą się projektowi DIGITRONICS, którego celem jest opracowanie innowacyjnych szkoleń dla instruktorów mechatroniki.

DIGITRONICS to projekt ERASMUS+, współfinansowany przez Komisję Europejską, zakorzeniony   w europejskiej i regionalnej strategii ukierunkowanej na innowacje i cyfrową transformację przemysłu, zakładający poszukiwanie inteligentnych specjalizacji i przejścia w kierunku przemysłu 4.0. Dotyczy to kilku dziedzin działalności, m.in. inteligentnych i wydajnych systemów, technologii cyfrowych oraz systemów, do których należy mechatronika, dziedzina złożona i szybko rozwijająca się.

Po opracowaniu, w ramach grupy partnerów, profilu kompetencji zawodowych wymaganych od trenerów w dyscyplinach mechatroniki, partnerzy opracują przewodnik dobrych praktyk, aby pomóc trenerom w całej Europie w opracowaniu zwinnych i innowacyjnych szkoleń zgodnych z dzisiejszymi oczekiwaniami firm mechatronicznych. Wreszcie partnerzy opracują moduły szkoleniowe, które będą towarzyszyć ewolucji konkretnych umiejętności trenerów. Wszystkim interesariuszom środowiska mechatronicznego projekt DIGITRONICS otworzy nowe możliwości „wyrwania się z codzienności” i pokazania sobie ciekawych perspektyw, zarówno z profesjonalnego punktu widzenia (praca nad tematami związanymi z ich działalnością, rozwojem biznesu ) oraz z osobistego punktu widzenia (spotkanie z europejskimi partnerami o innej kulturze i know-how).

Projekt rozpoczął się już na początku listopada 2021 roku, a partnerzy DIGITRONICS rozpoczynają projekt, który zakończy się za dwa lata, w listopadzie 2023 roku. Partnerzy DIGITRONICS zapraszają wszystkie instytucje, ekspertów i przedstawicieli przemysłu zainteresowane rozwojem kształcenia zawodowego w mechatronice do aktywnego uczestniczyć w projekcie. Nie wahaj się podzielić się z nami swoimi zeznaniami, spostrzeżeniami, a zwłaszcza informacjami o Twoich konkretnych potrzebach.

Czekajcie na więcej nowości!