Logo MCDN Instytucja Województwa Małopolskiegologo Małopolska

II ponadnarodowe spotkanie projektowe Erasmus+ DIGITRONICS

Gospodarzem drugiego spotkania transnarodowego w ramach projektu Erasmus+ DIGITRONICS była francuska organizacja ponadregionalna Interprofessionnelle Auvergne-Rhône-Alpes (IPRA). Odbyło się ono w środę i czwartek, 30-31 marca 2022 r. w Lyonie we Francji. Chociaż spotkanie odbyło się w formacie hybrydowym dla partnerów, którzy nie mogli fizycznie podróżować do Lyonu, była to dla większości partnerów projektu była to pierwsza okazja do fizycznego spotkania od początku jego trwania.

Program obejmował wiele tematów, takich jak zarządzanie projektem; promocja i rozpowszechnianie wyników projektów; zapewnienie jakości, a zwłaszcza dyskusje na temat różnych faz i wyników intelektualnych projektu:
– opracowanie ram kompetencji dla trenerów mechatroniki;
– opracowywanie i udostępnianie przewodnika/ tutorialu dla trenerów;
– stworzenie kursu e-learningowego dla trenerów.

W pierwszym dniu spotkania przedstawiciele IPRA przedstawili wnioski z międzynarodowego raportu z badań zastanych, a partnerzy, w oparciu o ich duże doświadczenie w szkoleniu nauczycieli specjalizacji mechatronicznych i/lub firmach i branżach wykorzystujących narzędzia mechatroniczne (nazywane również narzędziami inteligentnymi), omówili, jakie dokładne ramy kompetencji zostaną ustalone na następny dzień etapy projektu. Omówili również wytyczne i zasady dla grup dyskusyjnych, których opinie zostaną wykorzystane do opracowania Przewodnika Trenera oraz kursu e-learningowego.

Dzień zakończył się wycieczką z przewodnikiem po historycznym centrum Lyonu i kolacją w Brasserie Georges, jednym z najsłynniejszych punktów gastronomicznych miasta.

Drugiego dnia partnerzy przyjrzeli się kolejnym etapom projektu, odnosząc się do krajowych ram tutorialu dla nauczycieli mechatroniki i kontynuując dyskusję na temat strony internetowej projektu i internetowej platformy edukacyjnej. Partnerzy zaplanowali również działania promujące projekt, jednocześnie wdrażając strategie w celu zapewnienia i oceny jakości wyników projektu.

Spotkanie pozwoliła partnerom wzmocnić więzi między nimi i cieszyć się wspólnym czasem w nowym mieście, jednocześnie miało ono produktywny charakter i gwarantowało przyszły sukces projektu.

Kolejnym krokiem projektu jest zorganizowanie grup dyskusyjnych z profesjonalistami z sektora w celu zapewnienia trafności wybranych przez partnerów ram kompetencji. Podczas tych grup dyskusyjnych zostaną poproszeni lokalni i krajowi specjaliści mechatroniki (trenerzy, personel VET, pracownicy oraz menedżerowie).

Przedstawiciele projektu "Digitronics" podczas drugiego międzynarodowego spotkania

arrow
Facebook
YouTube