„Nie ryzykuję, nie biorę” – to ostrzeżenie kierowane do młodych ludzi jest hasłem kampanii dotyczącej ryzykownego przyjmowania substancji psychoaktywnych – Konferencja w Oświęcimiu, Nowym Sączu i Tarnowie
Kampania adresowana jest do osób w wieku od 16 do 26 roku życia i ma na celu uświadomienie im, że nawet z pozoru niewinny, okazjonalny, „rozrywkowy”’ – np. w trakcie „imprezy” – eksperyment z narkotykami czy innymi, nowymi substancjami psychoaktywnymi, może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Nikt nie wie ani nie przewidzi, jak zareaguje na narkotyk jego organizm, po co więc ryzykować? To się po prostu nie opłaca, skoro konsekwencje mogą wpłynąć na całe przyszłe życie, niwecząc osobiste plany, możliwości i marzenia.
„Nie biorę, to mi się nie opłaca”, „Nie daj się wciągnąć, to Ci się nie opłaca”, „Ubezpieczenie nie obejmuje brania”, „ Nie było tego w umowie” – te krótkie formuły mają uświadomić odbiorcom ryzyko, jakie wiąże się nawet z przypadkowym eksperymentem przyjęcia substancji psychoaktywnej.
W ramach kampanii, zapraszamy na stacjonarną konferencję poświęconą zagadnieniom profilaktyki uzależnień wśród młodych ludzi „Nie ryzykuję, nie biorę” adresowaną do pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, terapeutów, wychowawców oraz specjalistów pracujący w szkołach. Konferencja organizowana jest przez MCDN i Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii.
Oświęcim, 29 listopada br. godz. 13
Program konferencji i zapisy OŚWIĘCIM
Nowy Sącz, 1 grudnia br. godz. 13
Program konferencji i zapisy NOWY SĄCZ
Tarnów, 12 grudnia br. godz. 13
10 kwietnia 2025 roku w Muzeum Narodowym w krakowskich Sukiennicach odbędzie się konferencja naukowa poświęcona 500-leciu hołdu pruskiego. Wydarzenie organizowane przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zgromadzi czołowych badaczy i ekspertów, którzy wprowadzą nas w burzliwy – a zarazem znaczący dla współczesnego kształtu Europy – okres przemian dziejowych.
Ze względu na duże zainteresowanie oraz prośby uczestników, termin nadsyłania zgłoszeń na konkursy i warsztaty organizowane z okazji Jubileuszu 1000-lecia Królestwa Polskiego został przedłużony do 15 marca. To doskonała okazja, by w kreatywny sposób zgłębić historię Polski i wziąć udział w rywalizacji z cennymi nagrodami. Serdecznie zachęcamy do udziału!