Obchody Roku Św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II, a to z racji na przypadającą 18 maja setną rocznicę urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg działań, których zamierzeniem jest uczczenie naszego Rodaka.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców Oddział w Tarnowie, Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie, włączając się w obchody Roku Jana Pawła II, zorganizowało cykl działań pod wspólnym hasłem „W hołdzie Polskiemu Papieżowi”.

Celem tych działań jest zaangażowanie nauczycieli, dzieci i młodzieży w obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, rozwijanie zainteresowania środowisk szkolnych miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego osobą św. Jana Pawła II, wartościami, jakie głosił, pielęgnowanie rodzinnych doświadczeń i wspomnień związanych z papieżem, ale także rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów, kształtowanie ich wrażliwości estetycznej, pogłębienie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną.

Cykl obchodów rocznicowych przebiega pod patronatem Biskupa Tarnowskiego, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Kuratora Oświaty w Krakowie, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Starosty Tarnowskiego i obejmuje następujące działania:

1. Konkurs dla nauczycieli na opracowanie scenariusza lekcji dla szkół podstawowych nawiązującego do zaproponowanych w regulaminie obszarów tematycznych.
  2. Konkurs multimedialny dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych na wykonanie prezentacji multimedialnej na temat wybrany z przedstawionych w regulaminie propozycji.
  3. Konkurs literacki dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego (w kategoriach klasy 4-6 i 7-8). Zadaniem uczniów będzie napisanie pracy w dowolnej formie pt. „Jan Paweł II i moja rodzina” zainspirowanej wywiadami, wspomnieniami i doświadczeniami rodzin uczniów związanych z osobą polskiego papieża.
  4. Konkurs plastyczny dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego (1-3 klasa) na wykonanie pracy plastycznej na temat wybrany z przedstawionych w regulaminie propozycji.
  5. Konferencję naukową „Aby «człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem». Pedagogiczne inspiracje w nauczaniu papieża Jana Pawła II” zaplanowaną na dzień 22 października.
  6. Grę miejską „Tarnów z Janem Pawłem II” obejmującą część pisemną i kreatywne zadania w terenie.

Szczegółowe informacje na temat cyklu obchodów „W hołdzie Polskiemu Papieżowi” oraz propozycje innych wydarzeń można znaleźć w zakładce Obchody Roku Świętego Jana Pawła II. Nasza oferta będzie sukcesywnie wzbogacana. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco strony internetowej oraz profilu FB.