Ruszył nabór w ramach Akademii Kresów

Zapraszamy nauczycieli historii i innych specjalności – zainteresowanych rozwijaniem problematyki kresowej – do udziału w IV edycji Akademii Dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej.

Celem Akademii jest przygotowanie szkolnych koordynatorów, którzy upowszechniają we własnej szkole/placówce oświatowej wiedzę na temat dziedzictwa historyczno-kulturalnego dawnych Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej oraz organizują i realizują wyjazdy młodzieży szkolnej na Kresy.

W programie: Spotkanie informacyjno-szkoleniowe: przygotowanie do wyjazdu na Kresy. Historia Kresów Północno-Wschodnich do 2018 roku. Kuropaty i Chatyń – mord i kłamstwo katyńskie. Wyjazd szkoleniowy na Białoruś. Wielkie rody, wielcy ludzie Kresów Północno-Wschodnich. Historia i kultura Grodna. Zabytki historii i kultury polskiej na Białorusi. Sanktuaria, kościoły i inne miejsca kultu religijnego na Białorusi. Współczesność Polaków na Białorusi. Projektowanie zajęć dydaktycznych nt. Kresów i wyjazdu młodzieży szkolnej na Kresy.

Termin realizacji: 25 maja – 10 listopada 2020 r. Kurs odbywa się w godzinach od 16:00 do 19:00.
Liczba godzin dydaktycznych:
40.

Miejsce realizacji: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Kraków ul. Lubelska 23. W przypadku braku poprawy sytuacji epidemiologicznej przewidujemy rozpoczęcie kursu online.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w formie oraz link do zapisów znajduje się na naszej stronie w zakładce Akademia Kresy.