Zainaugurowaliśmy Ogólnopolski Tydzień Kariery w Małopolsce

Na zdjęciu dr Łukasz Cieślik, dyrektora MCDN oraz Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor WUP

18 października rozpoczęliśmy wyprawę na 3K, czyli wyruszyliśmy w drogę ku Karierze, Kompetencjach, Kreatywności. Towarzyszyli nam uczniowie, nauczyciele, pracownicy. Jeszcze możesz do nas dołączyć!

18 października w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodku w Krakowie wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie otworzyliśmy XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery w Małopolsce.

Tematyka konferencji okazała się atrakcyjna dla ponad dwustu nauczycieli, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich prelekcji. Aktualną wiedzą o rynku pracy w Małopolsce podzielił się Adam Biernat, kierownik Zespołu Badań, Analiz i Programowania Rynku Pracy WUP w Krakowie. O zastosowaniu w praktyce szkolnej Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji mówiła Marzanna Bogacka z IBE, natomiast przepis na kreatywność w szkole podała Anita Stinia, kierownik Działu Doskonalenia i Doradztwa MCDN Ośrodka w Tarnowie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) trawa od 18 do 24 października 2021 roku. Adresatami podejmowanych w ramach tej inicjatywy działań są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu edukacji oraz kariery zawodowej. W tym czasie proponujemy Państwu kilkanaście bezpłatnych szkoleń na aktualne tematy związane z rynkiem pracy, kompetencjami i kształceniem kreatywności. Mamy ostatnie wolne miejsca. Szczegóły oraz harmonogram wydarzeń można znaleźć na naszej stronie.

Otwarciu OTK towarzyszyło podpisanie porozumienia o współpracy przez dr. Łukasza Cieślika, dyrektora MCDN oraz Jana Gąsienicę-Walczaka, dyrektora WUP, którego głównym celem jest podejmowanie wspólnych działań i inicjatyw prowadzących do rozwoju regionalnego systemu edukacji, rozwoju szkolnego doradztwa zawodowego, kształcenia kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia ustawicznego.

Współpraca na rzecz efektywnego kształcenia jest ważnym zadaniem instytucji zaangażowanych w edukację. Przywilej, ale i konieczność uczenia się przez całe życie sprawiają, że współpraca centrum doskonalenia nauczycieli i urzędu pracy ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości województwa i jakości życia jego mieszkańców. – wskazał dr Łukasz Cieślik, Dyrektor MCDN.