Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w MIEDZYPOWIATOWYM KONKURSIE NA PROJEKT EDUKACYJNY: „Antyczne wariacje” organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Adresatami konkursu są uczniowie klas VI – VII szkół podstawowych z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i Miasta Tarnowa.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie i wdrożenie przez szkołę projektu, który będzie przedstawiał ciekawe rozwiązania dydaktyczno-wychowawcze propagujące upowszechnianie założeń kultury antycznej i dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.

Treści ujęte w projekcie powinny wskazywać na ponadczasową aktualność i współczesną potrzebę sięgania po toposy kulturowe antyku. Mogą dotyczyć różnych kręgów tematycznych np. retoryka, sentencje, literatura, filozofia, sztuka, architektura, religia, sport, sztuka użytkowa, historia, matematyka, wychowanie itp. Koniecznym elementem jest wykorzystanie sprzętu otrzymanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Metody i formy pracy powinny ukierunkowywać uczniów na kreatywną działalność.

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie: 29 luty 2024 rok.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu!

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać: tel. (+48) 14 688 88 10 w. 121, e-mail: mcdnkonkursy@gmail.com

Załączniki:

Obrazek przedstawia zestaw starożytnych, greckich przedmiotów