Marzec 2024 – pełen edukacyjnych wrażeń!

wydarzenia MCDN w marcu

W tym roku jesteśmy bardzo dumni z naszej marcowej oferty edukacyjnej, wyróżniającej się szczególnie ważnymi i ciekawymi merytorycznie wydarzeniami. Cieszymy się, że konferencje, warsztaty i spotkania — organizowane, współorganizowane lub wspierane przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli — wzbudziły tak szerokie zainteresowanie w środowisku związanym z edukacją!

• XIII Salon Edukacyjny — Perspektywy Polskiej Edukacji

Za nami kolejna edycja Salonu Edukacyjnego — znanego i chętnie odwiedzanego przez nauczycieli i osoby odpowiedzialne za kierowanie szkołami. To już XIII spotkanie w ramach forum mającego miejsce 7 marca br. , które zgromadziło ponad 200 nauczycieli. Tegoroczne wykłady i seminaria prowadzone przez wybitnych ekspertów z dziedziny edukacji oraz naukowców i dydaktyków uniwersyteckich zakreśliło szeroką perspektywę refleksji dotyczącej kompetencji uczniowskich i procesu uczenia się. Spotkania w ramach XIII Salonu Edukacyjnego przyniosły wiele cennych spostrzeżeń, obserwacji oraz narzędzi metodologicznych, które nauczyciele będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy z uczniami, by rozwijać ich umiejętność uczenia się oraz wspomagać ich motywację i chęć do samodzielnej nauki.

• IV Małopolski Kongres Doradztwa Zawodowego

12 marca wystartował Kongres skupiający uwagę osób związanych z dziedziną szkolnego doradztwa zawodowego. W ramach wydarzenia współorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie proponujemy cykl konferencji i warsztatów poświęconych zagadnieniu kompetencji miękkich i twardych w procesie kształcenia uczniów. Znamienici prelegenci — w tym wybitni specjaliści związani nie tylko z dziedziną edukacji, ale również znawcy tematyki ekonomicznej w kontekście współczesnych przemian rynkowych oraz przedstawiciele prężnie rozwijających się obecnie branż technologicznych, podzielą się swoim doświadczeniem zawodowym, które będzie można wykorzystać w dostosowaniu standardów nauczania do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społecznej i ekonomicznej. Kongres potrwa do 15 marca br.

• Zjazd PSNPP w Krakowie

8 – 10 marca br. odbył się Zjazd Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, w którym ponad 350 nauczycieli uczestniczyło w cyklu warsztatów i paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce nowoczesnych metod nauczania w przedmiotach przyrodniczych. Podczas poszczególnych sesji Zjazdu poznaliśmy innowacyjne narzędzia dydaktyczne wspomagające prowadzenie lekcji czy korzystające z najnowszych osiągnięć cywilizacyjnych i technologicznych, jak np. Sztuczna Inteligencja. Uczestnicy spotkań dzielili się własnymi, wypracowanymi w praktyce zawodowej doświadczeniami pedagogicznymi i metodologicznymi, które wzbogacają, a zarazem ułatwiają uczniom przyswajanie wiedzy. Jednym z takich nowatorskich rozwiązań jest wprowadzenie do procesu dydaktycznego elementów interaktywnych, w tym elementów gier. Honorowym gościem Zjazdu była sekretarz stanu w MEN Katarzyna Lubnauer.

Więcej o wydarzeniu

Dziękujemy Państwu za udział we wszystkich spotkaniach, cieszymy się z tak licznej i aktywnej obecności nauczycieli w naszych przedsięwzięciach! Zachęcamy także Państwa do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami dostępnymi na naszej stronie https://mcdn.edu.pl/.